Hiszpania to kraj wraz z Portugalią, Włochami i Grecją uznawany za grupę krajów dotkniętych największym kryzysem na terenie południowej Europy. Warto wiedzieć, że obecnie Hiszpania po prawie dziesięciu latach na nowo może pochwalić się wysokim wskaźnikiem PKB i nosi miano jednej z największej gospodarki na świecie i 4 co do wielkości na terenie Europy. Obecnie Hiszpania osiąga wskaźnik PKB na poziomie podobnym do tego, jaki występował przed wielkim kryzysem w roku 2008. Coraz więcej Polaków zastanawia się na tym, czy założenie spółki w Hiszpanii to dobry krok w stronę rozwoju ich działalności zarobkowej. Jeśli temat ten pozostaje dla Ciebie interesujący, warto już na samym początku rozpocząć współpracę z profesjonalnym biurem księgowym i rachunkowym, która dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie prawnej obsługi polskich przedsiębiorców w Hiszpanii.

Istotnym elementem, który pomoże uniknąć wielu problemów jest uzyskanie wsparcia już na samym etapie podejmowania decyzji pod kątem wyboru odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Oprócz tego ważne jest zadbanie o profesjonalną obsługę prawną na bieżąco w tym zakres obejmujący etapy, takie jak przygotowanie umów, opiniowanie umów z kontrahentami, wsparcie w procesie negocjacji warunków umów z partnerami, a także reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniu sądowym i reprezentowanie go przed organami podatkowymi. Prowadzenie spółki w Hiszpanii nie musi być trudne.

Dlaczego wiele osób decyduje się na założenie spółki na terenie Hiszpanii?

Aktualnie Hiszpania to jedno z państw zaliczanych do krajów wysoko rozwiniętych. Dla inwestorów zagranicznych istnieje możliwość założenia kilku rodzajów spółek na terenie Hiszpanii. Zainteresowane osoby w tym przedsiębiorcy z Polski, mogą skorzystać z opcji takich jak: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sociedad Limitada, SL), Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nowe przedsiębiorstwo (Sociedad Limitada Nueva Empresa, SLNE), Spółka akcyjna (Sociedad Anónima, SA), Spółka komandytowa (Sociedad Comanditaria, SC). Oprócz tego wielokrotnie wybieranym rozwiązaniem jest otwarcie oddziału lub funkcjonowanie przedsiębiorstwa na zasadzie przedstawicielstwa.

Jakie są zalety założenia spółki w Hiszpanii?

Dla wielu zainteresowanych osób najważniejszą zaletą założenia spółki w Hiszpanii jest możliwość skorzystania z przyjaznego systemu podatkowego. Ponadto istnieje szansa na uzyskanie wsparcia finansowego zarówno na samo rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale również na modernizację otwartego wcześniej przedsiębiorstwa lub wsparcie jego dalszego rozwoju. Pomoc publiczna jest dedykowana w szczególności dla przedsiębiorców, prowadzących średnie i małe firmy. Z tych i wielu innych powodów, przedsiębiorcy z Polski coraz częściej podejmują decyzję o rozszerzeniu swojej działalności gospodarczej poza Polskę i rozpoczęcie prowadzenia firmy na terenie Hiszpanii. Wśród najczęściej wybieranych przez nich regionów warto wymienić Katalonię, Madryt, a także Walencję.

Więcej informacji: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl