reklama internet

Tak naprawdę, założenie działalności w Hiszpanii może być o tyle skomplikowane, że trzeba dobrze zaznajomić się z wszystkimi wymogami formalnymi, jakie się z tym wiążą, trzeba też znać język hiszpański, aby przygotować odpowiednie dokumenty, a także aby móc nawiązać kontakt z urzędnikami.

Dla osób, które od wielu lat mieszkają w Hiszpanii być może nie będzie to stanowiło problemu. Jeśli jednak nasz pobyt w Hiszpanii nie trwa długo- możemy mieć pewne problemy, w których rozwiązaniu mogą nas jednak wesprzeć firmy, które oferują zarówno doradztwo biznesowe jak i prowadzenie pełnej księgowości nowej, zarejestrowanej przez nas firmy. Tak naprawdę, współpraca z takim biurem księgowym jak Gestoria Ramon Santafe S.L.P może pozwolić nam zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, nerwów i stresu, stąd też jest to stosunkowo często praktykowane rozwiązanie.

 

Podobnie, a jednak odrobinę inaczej

 

Wiele osób twierdzi, że sam proces rejestracji firmy w Hiszpanii wcale nie jest bardziej skomplikowany od tego, z którym mamy do czynienia w Polsce- w wielu aspektach jest nawet bardzo podobny, jednakże dla osoby słabo zorientowanej- na początku może wydawać się trudny do przyswojenia. Warto wiedzieć, że w Hiszpanii obowiązuje zasada swobody gospodarczej, co za pewne stanowi dla nas dobrą wiadomość. Oznacza to, że tylko w przypadku kilku wyjątków trzeba uzyskiwać specjalne pozwolenie na założenie firmy o konkretnym profilu działalności. Do tych wyjątkowych dziedzin należy między innymi przemysł zbrojeniowy, transport, telewizja oraz radio. Podczas rejestracji działalności, kwestią problematyczną może być nasz status, zwłaszcza jeśli niedawno przyjechaliśmy do tego kraju. Jeśli przebywamy tutaj już dłużej niż 3 miesiące- powinniśmy się zarejestrować w specjalnym Centralnym Rejestrze Obcokrajowców. Do tego, aby prowadzić firmę potrzebny będzie nam jeszcze identyfikator „NIE”, który można wyrobić sobie odpowiednio wcześniej, a jeśli nie będziemy go posiadać- zostanie on nam nadany podczas rejestracji.