Oczyszczanie miejskich ulic może przebiegać na różne sposoby, najskuteczniejsze jest jednak wykorzystanie do tego celu specjalistycznych maszyn. Odpowiednie do tego celu są zamiatarki drogowe, które w praktyce nie tylko zamiatają, ale pełnią wiele różnych funkcji. Możemy wyróżnić duże i bardzo efektywne zamiatarki przypominające klasyczne samochody ciężarowe, a także mniejsze, kompaktowe maszyny stworzone do pracy w ścisłym centrum miasta. Najczęściej to władze danej jednostki terytorialnej zatrudniają operatorów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i którzy posiadają odpowiednie osoby, które będą na takim sprzęcie pracować. Na czym polega praca z wykorzystaniem takich zamiatarek?

Przejazd maszynami przez przestrzeń miejską

Kompaktowe zamiatarki przyjmują formę niewielkich pojazdów, które wyróżniają się specjalnymi szczotkami obrotowymi na froncie maszyny. Najnowsze modele zamiatarek drogowych można zobaczyć na stronie Terberg Matec. Na rynku dostępne są już modele zamiatarek z napędem elektrycznym. W tym przedsiębiorstwie możliwa jest także naprawa zamiatarek. Tak, jak w przypadku wszystkich innych pojazdów, bardzo często naprawa zamiatarek jest możliwa dzięki wykorzystaniu odpowiednich części zamiennych.

 

  • Kiedy można spotkać w mieście zamiatarki? Wyjeżdżają one na ulice miast w tych godzinach, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Bardzo często ten wymóg zawarty jest w umowie pomiędzy operatorem a władzami miasta. Zamiatarki drogowe jako maszyny przystosowane do sprzątania nie rozwijają bowiem zbyt dużych prędkości w terenie, a tym samym mogłyby przyczyniać się do powstawania korków ulicznych.

 

  • Czy zamiatarki pracują cały rok w terenie? Zamiatarki regularnie oczyszczają przestrzeń miejską od wiosny aż do jesieni. Zimą bardzo często planowana jest przerwa, tym bardziej jeśli występują opady śniegu. Niektóre zamiatarki można wówczas przekształcić w niewielkie pługi śnieżne jeśli jest taka potrzeba.

 

Jakie czynności wykonuje zamiatarka? Jej głównym zadaniem jest zamiatanie ulic z wykorzystaniem specjalnych szczotek, które wprawiane są w ruch obrotowy. Szczotki powinny być zraszane podczas pracy tak, aby nie powodować unoszenia się kurzu i pyłu. Większe zanieczyszczenia są zasysane przez specjalną rurę i umieszczane w kontenerze na odpady. Dodatkowo, usuwane są zanieczyszczenia płynne z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Zamiatarki są w stanie usuwać nawet ciecze o dużej oleistości, a także niektóre substancje chemiczne.

Sprawdź ofertę https://www.terbergmatec.pl/!