Ze względu na ogromną popularność stylistyki skandynawskiej, w sklepach meblowych, a także w sklepach z wyposażeniem, można znaleźć naprawdę wiele propozycji utrzymanych właśnie w tym nurcie. Urządzenie wnętrza w tym stylu nie jest więc tak naprawdę bardzo trudne mając tak szeroki wachlarz możliwości. Dobrze jest jednak zachować pewną konsekwencję, aby nasze wnętrze było spójne. Tym, co bardzo mocno wpływa na cały wystrój i charakter wnętrza są meble skandynawskie. Warto więc poświęcić odrobinę więcej czasu na to, aby je odpowiednio wybrać- zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych, które są związane z ich późniejszym użytkowaniem. Co na pewno się w takim pomieszczeniu sprawdzi i jak wybierać, aby być później zadowolonym?

Jak powinny wyglądać meble w stylu skandynawskim?

Wystarczy przyglądnąć się zaledwie kilku projektom wnętrz w stylu skandynawskim, aby wiedzieć, jak powinny wyglądać meble odpowiednie do pomieszczenia, w którym ma panować taki klimat.

– W aranżacjach skandynawskich bardzo istotną rzeczą jest prostota, minimalizm i naturalne materiały. Idealne będą więc meble z drewna, gdyż będą one odznaczały się wysoką jakością i estetyką wykonania, a drewno jest materiałem ekologicznym i bardzo przyjaznym dla człowieka. Ma ono swoje niesamowite i zauważalne piękno, a także oryginalny wygląd ze względu na niepowtarzalne usłojenie, które tworzy jego strukturę. Warto także wziąć pod uwagę, że meble skandynawskie, które będą wykonane z litego drewna będą też po prostu bardziej wytrzymałe i solidniej skonstruowane. Jest to więc najlepsza propozycja w sytuacji, kiedy zależy nam na wyposażeniu, które będzie z nami przez długie lata i zawsze będzie się dobrze prezentować. Wiele ciekawych propozycji kolekcji meblowych wykonanych z drewna można znaleźć na stronie polanomeble.pl.

– Cechą wyróżniającą meble w stylu skandynawskim jest prosta bryła, a także minimalistyczne fronty bez żadnych dodatkowych zdobników czy rzeźbień i linii giętych. Meble te powinny być lekkie w odbiorze, mogą natomiast posiadać dodatkowe elementy przeszklone. Jeśli chodzi o uchwyty, również powinny być niewielkie i zbytnio niewyróżniające się na tle całego mebla. W niektórych kolekcjach meblarskich utrzymanych w tym stylu całkowicie rezygnuje się z uchwytów na rzecz odpowiednio wyprofilowanych listew drewnianych, które pozwalają wygodnie otwierać szafki i szuflady.

– Wybierając poszczególne elementy wyposażenia pokoju warto pamiętać, że wnętrza tworzone w stylistyce skandynawskiej powinny być jasne, przestronne i dobrze doświetlone. W takich wnętrzach człowiek dobrze się czuje i w takim miejscu chce spędzać czas. Warto więc postawić na jasny kolor ścian i jasne wybarwienie podłogi, a być może nawet na meble, które będą wykonane z jaśniejszych gatunków drewna. Wnętrze skandynawskie to także przytulne dodatki i przedmioty z duszą, które tworzą niesamowity, przyjazny klimat. Doskonale sprawdzi się także oświetlenie punktowe, które każdego wieczoru będzie nadawać wnętrzu ciepłego klimatu.