Czasem wielu mężczyzn ma problem z tym, aby przyznać się do tego, że ich włosy zaczęły nadmiernie wypadać, a w konsekwencji tego ich fryzura uległa mocnemu przerzedzeniu lub też zaczęły pojawiać się zakola. Tymczasem, nie warto czekać na to, aż faktycznie zaczną się pojawiać łysiejące miejsca- do gabinetu trychologa najlepiej jest się udać już w momencie, kiedy zaobserwujemy, że tracimy więcej włosów niż zazwyczaj. Jeśli ważny jest dla nas atrakcyjny wygląd dla płci przeciwnej, estetyczny wygląd w pracy czy też kiedy mamy świadomość, jak ważna jest rola wyglądu w biznesie, warto zacząć działać i zatroszczyć się o swoje włosy.

 

Pierwsza z możliwych przyczyn- działanie testosteronu

 

Być może już gdzieś słyszeliśmy o tym, że bardzo często twoje problemy z wypadaniem włosów mają mężczyźni, którzy mają wysoki poziom testosteronu. Ten męski hormon niestety w taki sposób oddziałuje na cebulki włosowe oraz całe włosy, że bardzo mocno je osłabia, a w efekcie stają się one cienkie i bardzo łamliwe. Pozornie wydawałoby się, że na ten problem niewiele można poradzić, gdyż jest to związane z gospodarką hormonalną organizmu. A jednak, dostępne są specjalne preparaty pielęgnacyjne, które hamują oddziaływanie testosteronu na włosy. Jak więc pokazuje praktyka- takie wypadanie włosów u mężczyzn można zahamować, trzeba tylko zgłosić się do lekarza, który zaproponuje skuteczną terapię zaradczą.

 

Kiedy włosy wypadają nagle, a przyczyną może być nasz styl życia

 

To również zdarza się bardzo często. Wypadanie włosów może być spowodowane przez niewłaściwą dietę, stres, a także szereg czynników środowiskowych oraz może być konsekwencją niewłaściwej pielęgnacji. W takim przypadku bardzo często wystarczający okazuje się całkiem nowy sposób dbania o włosy, taki który wzmocni zarówno cebulki jak i włosy na całej ich długości, a także pozwoli na przywrócenie pewnej równowagi skóry głowy.

 

Zdecydowanie najciężej jest walczyć z łysieniem, jakie jest spowodowane przez dziedziczenie tak zwanego „genu łysienia”. Oznacza to, że można otrzymać w spadku po ojcu lub dziadku tendencję do utraty włosów. Jednakże, nie można się załamywać, gdyż trycholog- a więc specjalista od skóry głowy oraz włosów- zawsze będzie w stanie doradzić nam, co można w danej sytuacji zrobić. W ostateczności dostępne są także różne techniki zagęszczania włosów lub też możliwy jest przeszczep.