W każdej pracy, nawet takiej, gdzie na co dzień nie obowiązuje formalny styl ubierania się, zdarzają się okazje, kiedy musimy ubrać się bardzo elegancko – nie wspominając już o zawodach czy stanowiskach, gdzie szykowne ubranie stanowi nierozłączną część pracy. Najczęściej są to uroczystości firmowe lub spotkania biznesowe. Warto wtedy bardziej zadbać o swój wygląd, szczególnie w ostatnim przypadku, ponieważ ubiór z pewnością nie przesądzi o jego przebiegu, jednak zdecydowanie może na niego wpłynąć. Odpowiednim ubraniem na taką okazję będzie garnitur, który uważany jest za najbardziej elegancki ubiór dla mężczyzn. Jak wybrać garnitur na spotkania biznesowe?

Wybór kroju garnituru to podstawa

Jeśli chcemy, aby garnitur dobrze na nas leżał, musimy odpowiednio dopasować go do proporcji naszej sylwetki. Warto o tym pamiętać, ponieważ w sklepach sieciowych, które oferują przede wszystkim zwykłe, casualowe ubrania i jedynie kilka modeli garniturów, wszystkie szyte są na jedną, uniwersalną i bardzo standardową miarę. To właśnie dlatego większość z nas tak niekorzystnie prezentuje się w garniturach – nie jest to wina ani naszej sylwetki, ani tego, że w garniturach nie jest nam do twarzy i w związku z czym należy ich unikać. Są one po prostu niedopasowane do naszego typu sylwetki.

Nieco droższą, ale z pewnością bardziej korzystną opcją jest wybór jednego z salonów, które mają w swojej ofercie przede wszystkim garnitury oraz inne, eleganckie ubrania dla mężczyzn. Duży wybór zagwarantuje nam to, że z pewnością znajdziemy model, który będzie zarówno spełniał nasze potrzeby i oczekiwania, jak i maksymalnie dopasowany do naszej sylwetki. Niektóre marki, takie jak Ewtex (ich siedziba w Poznaniu to Galeria King Cross), oferują dodatkowo bezpłatne poprawki krawieckie, dzięki czemu garnitur będzie na nas doskonale leżał, a my świetnie wypadniemy na spotkaniu biznesowym.

Garnitur na spotkania biznesowe

Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z jaskrawych kolorów i motywów, jeśli chcemy zaprezentować się z klasą i swoim ubiorem podkreślić nie tylko rangę wydarzenia, ale i oddać szacunek osobie, z którą się spotykamy. Garnitur na spotkania biznesowe powinien być więc stonowany, raczej w ciemnych kolorach, takich jak popielaty, ciemno siwy lub granatowy. Dobrze jest unikać czarnego garnituru, który w naszej kulturze kojarzony jest przede wszystkim z żałobą. Szeroki wybór oferuje nam Galeria King Cross w Poznaniu, która jest siedzibą jednego z salonów Ewtex.