Wyjazdy firmowe najczęściej organizowane są po to, aby niosły ze sobą wiele korzyści jednocześnie. Dlatego też dobrym pomysłem jest łączenie w ramach jednego wyjazdu dwóch ważnych dla firmy aspektów- szkoleniowego i integracyjnego. Tym bardziej, że w przypadku kilkudniowych wyjazdów bardzo dobrze można połączyć czas na przekazanie merytorycznej wiedzy z czasem, jaki należy się pracownikom na relaks i odpoczynek, a więc także i kiedy możliwa jest integracja. Każdy wyjazd integracyjny dla firm musi jednak zostać zamknięty w pewnych konkretnych ramach, które pozwalają zmieścić się w pożądanym budżecie podczas jego planowania.

Jakich ram warto się trzymać organizując firmowe wyjazdy integracyjne?

Bardzo kluczowym aspektem planowania całości jest oczywiście budżet, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Mając już konkretną sumę ustaloną odgórnie można zdecydować o tym, jak długi będzie to wyjazd, kiedy będzie miał się odbyć i w jakim miejscu zostanie zorganizowany. Są obiekty droższe i tańsze, oferujące więcej lub też mniej możliwości. Takie, które wyjdą nam naprzeciw ze swoją ofertą, gdyż już wielokrotnie organizowały konferencje czy spotkania integracyjne, ale też takie, które zaoferują nam tylko nocleg na terenie obiektu nie angażując się w organizację eventu samego w sobie.

Przy planowaniu budżetu dobrze jest się zastanowić nad tym, czy poprzez jego organizację firma chce się pokazać swoim pracownikom w dobrym świetle i czy zależy jej na tym, aby poprzez jakość takiego wyjazdu kształtować pozytywne wrażenia u osób, które zatrudnia. Nie dbając o to można dysponować niewielkim budżetem, aczkolwiek osoba organizująca wyjazd na pewno będzie miała wiele pracy przed sobą.

Jaki będzie najlepszy harmonogram takiego wyjazdu?

Standardowo, firmowe wyjazdy integracyjne połączone z częścią szkoleniową trwają kilka dni. Część szkoleniowa powinna zostać zorganizowana w poszczególne dni pobytu w godzinach poranno- popołudniowych, kiedy to poziom koncentracji jest najwyższy i najłatwiej jest przekazać innym swoją wiedzę. Chcąc zorganizować część szkoleniowa pamiętajmy o tym, aby wybrany przez nas obiekt dawał nam taką możliwość i posiadał salę konferencyjną mieszczącą odpowiednią ilość osób.

Natomiast sama integracja pracowników powinna być zaplanowana po obiedzie, na godziny popołudniowe lub wieczorne. Ma ona za zadanie zrelaksować osoby biorące udział w wyjeździe, stworzyć mniej formalną atmosferę i dobry grunt do zacieśniania więzi. Dobrym pomysłem jest organizacja gier zespołowych, aktywności na świeżym powietrzu czy też wspólnej imprezy- chociażby takiej w formie ogniska. To ma być czas, kiedy wszyscy będą mogli się lepiej poznać, stworzyć nowe kanały komunikacji i zmniejszyć między sobą dystans społeczny. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z atrakcji, jakie daje nam sam kompleks hotelowy, a więc ze strefy basenowej ze SPA, parków i otoczenia zieleni czy też kręgielni, jeśli taka znajduje się na terenie obiektu. Wszystkie te atrakcje pozwalają miło spędzać czas we wspólnym towarzystwie.